Lasagna cu branzeturi

de RODIMUR in Lasagna, 4 Apr 2020 | 7312 vizualizari

COMENTARII (29)

Catalina L 1

04.04.2020, 18:28

hummm cu branza, imi place foarte mult

RODIMUR 1

04.04.2020, 18:36

Și mie-mi place mult, Cătălina... Mulțumesc frumos!

vasimur 1

04.04.2020, 18:39

oanapl 1

04.04.2020, 18:42

Delicioasă!

madi_marin 1

04.04.2020, 18:48

Mmm...buuun bun!

RODIMUR 1

04.04.2020, 18:51

Așa este, Oana... Mulțumesc frumos, pentru apreciere!

RODIMUR 1

04.04.2020, 18:51

Îți mulțumesc mult, Madi!

Panacris 1

04.04.2020, 19:13

RODIMUR 1

04.04.2020, 19:18

Mulțumesc frumos, Cristina!

Tabita _ 1

04.04.2020, 19:29

Cred ca este buna. Nu am incercat pana acum sa fac lasagna.

RODIMUR 1

04.04.2020, 19:40

Este foarte bună, Tabita! Merită să încerci, dacă-ți plac pastele și brânza...

Lau 1

04.04.2020, 21:13

tare buna

Rocsi 1

04.04.2020, 21:24

Ai mei sunt mari fani cand e vorba de preparate cu fel si fel de branzeturi. Eu daca mananca doar 2-3 feluri de branza, e mai greu, insa lor le pregatesc retete cu branzeturi, in fel si chip! Este o super idee aceasta lasagna! La poza cu ingrediente vad ca ai si crema de branza. Ai folosit-o la umplutura, ca nu scrie?

RODIMUR 1

04.04.2020, 22:06

Mulțumesc frumos, Lau!

RODIMUR 1

04.04.2020, 22:13

Da, Rocsi, am scris și în introducere, nu am avut brânză de vaci naturală, procurată de obicei din piață, la fel ca smântâna. Și cum nu avem libertate de mișcare acum, am folosit ce aveam în frigider și anume cremă de brânză. Iar smântâna folosită era din comerț, dar s-a dovedit a fi foarte bună. Aveam și vreo trei feluri de cașcaval, dar mi-am zis că este suficientă mozzarella presărată deasupra. Mulțumesc pentru atenție!

RODIMUR 1

04.04.2020, 22:22

Rocsi, în poza a patra se vede crema de brânză adăugată la amestecul de telemea cu ouă...

Tabita _ 1

04.04.2020, 23:06

Da, imi plac mult pastele si lasagna. Doar ca nu prea stiam cum se face si mi-e teama ca nu imi iase.

RODIMUR 1

04.04.2020, 23:53

Curaj, Tabita! Ai făcut rețete mai grele și mai sofisticate...

Tabita _ 1

05.04.2020, 04:49

Multumesc mult Rodica pentru apreciere si incurajare. Chiar voi incerca! Acum am citit mai atent ca nu necesita fierbere prealabila. De asta imi imaginam ca e dificil.

Gherca Daniela 1

05.04.2020, 09:05

imi place!

RODIMUR 1

05.04.2020, 09:20

Tabita, acest fel de foi de lasagna nu necesită fierbere prealabilă, așa că trebuie să-ți procuri din acestea. Alt fel de foi nu am încercat. Dacă vei folosi din astea, sigur nu va trebui să le fierbi. Eu am procedat astfel de mai multe ori și cred că am și postat aici vreo trei rețete...

RODIMUR 1

05.04.2020, 09:25

Mă bucur, Daniela, că-ți place.... Mulțumesc frumos!

mirela0911 1

05.04.2020, 10:46

Sigur a iesit tare buna!

RODIMUR 1

05.04.2020, 10:54

Daaaa, Mirela, a ieșit cum nu se poate mai bună...! Mulțumesc frumos!

mihaelar63 1

06.04.2020, 12:59

Ce bune !!! As gusta putintel

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase