Gem de caise

de Bunica in Dulceata / Gem, 3 Iun 2009 | 39479 vizualizari

COMENTARII (23)

Bunica 1

07.06.2009, 12:12

Daca lasi gemul sa scada jumatate din cantitatea pe care ai pus-o in cratita se pastreaza foarte bine peste iarna.
Daca vrei sa fii sigur ,sigur dupa ce ai pus gemul in borcane si le-ai capsat le bagi in cuptor si le lasi 30min. la foc potrivit.

Bunica 1

07.06.2009, 12:16

Le lasi sa se raceasca in cuptor.Eu nu pun conservant la gem sau la dulceata. Dulceata de caise si de piersice sunt mai pretentioase trebuie sa le fierbi de doua ori.

danaamih 1

06.07.2010, 21:19

Multumesc Bunica !

Corinuta 1

12.07.2010, 23:36

Asta-i preferatul meu. Bunica

Laly 1

13.07.2010, 00:28

Bunica nu puteam sa ratez asa o bunatate.

Bucataras Medi 1

13.07.2010, 07:44

gemul acesta este o nebunie..................

Adina29 1

13.07.2010, 09:05

multumesc pentru reteta am sa fac si eu acum gem de caise

Sidy 1

13.07.2010, 09:12

Este gemul nostru preferat si tie ti-a iesit tare gustos !
Dar pozele?

lia maria 1

13.07.2010, 09:56

o bunatete

silvi0ara 1

13.07.2010, 10:51

Saptamana asta fac si eu,este o nebunie.

Bunica 1

13.07.2010, 13:36

Sidy, gemul a fost facut cand bunica nu poza fiecare etapa in parte, , dar mai am borcane cu gem, din vara trecuta, si le pot posta

Ina 1

13.07.2010, 18:00

s-a emancipat bunica Ce-as vrea si eu....d-asta nou facut, ca vechi am si eu in beci

onuta 1

13.07.2010, 23:28

bunica deja vad clatitele in fata, gemul de caise este preferatul meu.

ionix 1

15.07.2010, 18:32

fac si yo zilele astea, sper il pun la favorite

Bunica 1

15.07.2010, 21:25

m-am emancipat .....daca vrei ma dau si peste cap .......uite asa .... Gemul de caise l-au mancat mai putin, cel de prune este favoritul lor

Bunica 1

15.07.2010, 21:29

danaamih, daca vrei ca gemul sau dulceata sa nu prinda mucegai deasupra, sa -l pudrezi, in borcan, cu un praf de scorcisoara

Bunica 1

15.07.2010, 21:31

onuta, clatitele la mine sunt la ordinea zilei repejor pun tigaia si fac clatite pentru nepotul meu

Sylvia 1

26.07.2010, 14:33

Excelenta reteta sie u am in plan sa fac ceva dulceata.

diaconta 1

06.07.2011, 12:44

Bunica,iar ai facut bunaciuni si noi facem,e excelent

Lau 1

06.07.2011, 13:04

adry88 1

06.07.2011, 21:37

COMENTEAZA

Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase