Ganduri amestecate

Postat de laura_n in Cu de toate pe 25 Apr 2013, 15:39

Articol pe placul a 25 bucatarasi
comenteaza
Ganduri amestecate

Cand voi implini un anisor de bucataras, cred ca o sa nasc, cam pe atunci e termenul. Sunt la distanta de 4 saptamani de momentul culminant al sarcinii. Burta mea face valuri, valuri, cred ca iese un mic acrobat.  Inca nu stiu ce nume va avea bebe. l-am intrebat mereu pe David ce nume sa aiba fratiorul, el imi raspunde mereu : bebe, si i se lumineaza fata :))) 

Sunt atat de nerabdatoare dar si un pic timorata...de nastere si tot tam tam-ul de atunci, de spital, de oamenii de acolo...stiu ce fel este si asta ma inhiba un pic...mai mult. stiu ca va trece si ca voi uita, dar uneori nu ma pot abtine de la atatea ganduri! dincolo de durere, este acel gand sa fie bine, sa se nasca sanatos, sa aiba toate degetelele :))) ma rog mereu numai pt ca sa se nasca sanatos, nu vreau altceva, nici macar pt mine nu cer nimic...nici macar durerea sau umilinta sa fie mai mici :( stiu ca durerea nasterii imi aduce si o rasplata candva ;)

Ce mult mi-ar placea sa ne vedem la intalneala bucatarasilor, imi si imaginez nebuneala de acolo si rasetele si pozele frumoase. Mi-ar placea sa va pupacesc pe viu, cred ca v-as dispera :))) 

Dar ...abia am timp sa imi revin dupa sarcina..si sa vedeti voi ce Minodora ma fac eu :))))  si daca nu ma pune Boss in reclama.... ma trag singura. si in plus scapati si de greutatea mea pe umerii vostri (in top) :P:P:P si o sa stau numai number one :P:)))

Apoi, la urmatoarea urmatoare intalneala, vin si eu :P

Gata, inchei aici ca parca m-a luat melancolia.

Stiu ca am mai spus-o, dar sunteti niste scumpiciosi tare dragi si nebunatici si nu mai pot de dragul vostru. 

Muaah pe toti! 

 

 

Recomandari pentru tine si casa ta

Sandwich-Maker Panini

- 17 %
239.99 lei
199.99 lei

Comentarii (75)

28.04.2013, 11:19

Costel, m-ai emotionat din plin
iti multumesc mult pentru gandurile bune si promit si sper sa pot sa imi calauzesc copiii pe un drum bun astfel incat sa poata face o diferenta in societatea asta gri in care traim

01.05.2013, 19:30

sunt in aceeasi stare ca si tine ,in asteptarea unui suflet micut care abea asteapta sa se nasca,eu mai am de asteptat vreo 4 luni dar pana atunci eu iti urez nastere usoara si sa va bucurati amandoi de lumina zilei cea de fiecare zi.curaj draga mamica!

02.05.2013, 12:03

Iri, multumesc frumos si sa dea Domnul sa fiti bine si sa nasti un bebe sanatos si frumos
si profita de aceasta perioada la maxim )

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

ieri la 10:16

Dovlecei pane cu sos de usturoi - Rețeta rapidă și savuroasă de vară

pe 19.06 la 15:28

Pide turcești  – Rețeta pas cu pas

pe 19.06 la 11:24

Tarta Tatin cu înghețată - Desertul care te cucerește

pe 17.06 la 11:46

La Multi Ani,
Sărbătoriților de astăzi

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase