Doua ore

Postat de alilianaa in Bucataras hai hui pe 21 Mai 2013, 10:51

Articol pe placul a 18 bucatarasi
comenteaza

 Aiureli...aiureli ...dar sunt ale mele si-mi plac:)>:D<

Cred ca tarie ca sunt o taranca:))

Pentru ca  ma atrage ce tine de  camp si pamant.  Aseara ,,mi-am facut de cap" prin curte. Dupa ore bune se stat la scoala, de vorbit, de bucurii si nervi am sosit acasa. Doua ore....

Dupa cum stiti gradina, solarul  se pare ca sunt ale lui Padre..... a cam pus stapanire pe ele.:)) Aseara a fost plecat. Am prins momentul:)) Am intuit ca se va intoarce tarziu. Spunea el,  va uda cand va veni... au urmat intrebari de genul:,, ai udat cu furtunul sau cu aspersorul, ai facut asa sau asa...sa nu stric opera, nu de alta.

Si cand caldura a plecat sa viziteze si pe altii, am iesit eu. La ce...la udat in gradina, copilit de rosii si sapat. Fara manusi, ca nu suport. Nu v-am spus??? sunt o taranca.  M-am delectat. Mi-a dat satisfactie... Mi-am revenit dupa o zi obositoare. Inainte vreme timpul era mai prieten cu mine...aveam timp sa intru prin gradini mai des. Acum se pare ca ma alearga peste tot, ca pe multi dintre noi.  

Am avut timp sa privesc ceea ce pentru mine reprezinta ACASA  si locul unde zic eu ca este raiul. Spun asa pentru ca aici ma simt bine.>:D< 

Comentarii (24)

21.05.2013, 22:52

Ancuta ...sunt nemultumite pentru le lipseste telul, zic eu.Si apoi tinerii azi, cei mai multi, nu toti, evident, sunt obositi si ca stau dar sa mai faca ceva.Imbratisez.

21.05.2013, 23:00

ce mari sint aceste mici bucurii

22.05.2013, 00:19

Multumesc sef Gusti.Ne trebuie atat de putin sa fim multumiti...e o vorba ,,bucuriile mari vin din lucuri marunte"..o seara buna!

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase