publicat la 23.10.2019
publicat la 10.10.2019
publicat la 23.04.2019
Cea mai bună zi pentru tine o să fie într-o joi,când, la ora 20.12, afli că ai câştigat la 5 din 40 cu numerele 20, 12, 32, 8 şi încă unul, ce ti se va arăta în spuma de la cafeaua de dimineaţă în fix ziua ta de naştere.
Bucataras.ro
[email protected]
No,vin si eu sa va intreb,ca poate sunt eu mai invechita. De ceva vreme tot vad flendurindu-se termenul de "baby friendly",cred ca sunt persoane obsedate deja de asta. mai nou vad ca "baby friendly" asta merge numai la Slow Cooker,nici nu se poate gati altfel.Vrem sa facem chiar pastrama in saramura baby friendly. Acum eu stiu ca sunt alte vremuri ,alte posibilitati,dar parca e o exagerare. Am si eu o nepotica.Adevarat,au inceput diversificarea si are un program stabilit cu anumite ingrediente:fructe,legume,carnita,gatite la abur si pasate. Fara zahar si fara sare,deocamdata. dar de aici si pana la obsesia asta mi se pare cale lunga. Nu inteleg eu oare ceva? E firesc sa cresti copilul asa ca intr-o bula de cristal?