Vârstele fericirii

Postat de portiadelumina in Bucataras hai hui pe 13 Aug 2013 | 3591 vizualizari

Comentarii (35)

13.08.2013, 16:47

Cristina, avem un locşor special în sufletul nostru în care fericirea să-şi găsească cuibul ei. A fi fericit înseamnăa fi dependent de cineva, adică de cei dragi, de cei buni care-ţi sunt pe lângă şi de Dumnezeu.

13.08.2013, 16:48

Vladimir, noi stăm cu ochii pe tine să ştii, că o să fii primul din ceata noastră care ne poate spune cum e cu vârsta de 69. Zi minunată!

13.08.2013, 16:50

Mena, ai scris prea frumos (din suflet) ca să mai comentez eu Oricum, eu aştept să te văd şi cu nepoţi, dar nu cu ei mici, ci cu ei însuraţi.

13.08.2013, 16:51

Şi să fii tot aşa, Ela, cu sănătate şi spor în cele bune!

13.08.2013, 17:49

Parinte, chiar asteptam o portie de lumina si a venit fix pe o tema recent dezbatuta de sufletul meu. avem fericire in noi, in sanatate, in copiii frumosi pe care ii avem, in casa si masa pe care ne tot obosim sa le infrumusetam cu tot soiul de briz brizuri...avem fericirea in respiratie, dar nu o recunoastem, nu o apreciem. e o prostie (din pct meu de vedere) sa faci un studiu si sa standardizezi varstele fericirii. pai nu? exista fericirea nasterii, fericirea dragostei, fericirea materna... suntem plini de fericire.
de fel, imi este teama sa imi strig bucuriile si fericirea. chiar si acum, am riscat si am declarat-o iar, traiesc cea mai fericita perioada din viata mea. si fix atunci, ea a fost umbrita, si mi-am pierdut o buna bucata din ea pentru tot restul vietii. si chiar daca doare tare si as da orice sa schimb acel ceva ce doare, exista inca multa fericire in mine, doar ca nu o voi mai striga niciodata cu voce tare.

13.08.2013, 18:16

Laura, să-ţi strigi fericirea, asta pentru că strigând nu faci altceva decât să mulţumeşti, să recunosşti o stare pe care ţi-ai dori-o şi-n sufletele celorlaţi oameni. E drept, de multe ori suntem cercetaţi în starea noastră de fericire, dar depăşind obstacolele nu facem nimic altceva decât să mai urcăm o treaptă spre desăvârşire.

Ina

Ina
13.08.2013, 20:57

" numai un om care trăieşte şi iubeşte curat şi dezinteresat poate fi cu adevărat un om fericit " Adevarat graiesti, Parinte!

13.08.2013, 21:23

Aşa am gândit, gândesc, Ina. Mulţumesc frumos!

14.08.2013, 19:11

Poate ca intr-un fel au dreptate si cercetatorii,la varsta de 69 de ani esti matur si altfel intelegi fericirea.Dar de ce sa astepti pana atunci ?Depinde ce intelege fiecare prin fericire.

15.08.2013, 00:01

Adauga comentariu
  • zambet
    • :))
    • :)
    • :D
    • =D>
    • >:D<
    • :x
    • :-*
    • :S
    • >:)
    • :">
    • :((
    • :(
    • ;)
    • :P
    • =))
    • :-h
    • :-q
    • :-bd
    • <:-P
    • :-??
    • \:D/
    • ;;)
    • @};-
    • ~O)
Cele mai

Locul unde vezi ce e nou, ce e hot si ce merita citit!

Chec cu iaurt și vișine – rețeta rapidă pentru un desert pufos

pe 26.06 la 15:16

Salată cu burrata și jamon - Rețeta rapidă și plină de savoare

pe 26.06 la 10:47

Cartofi noi cu brânză de burduf și bacon - Rețeta gustoasă și sățioasă

pe 25.06 la 05:34

Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase

pe 23.06 la 08:47

Pâine umplută cu carne de vită - Rețeta simplă și gustoasă

pe 22.06 la 10:16

TOP
utilizatori

Rocsi

209 puncte

vasimur

140 puncte

MotanLaOale

40 puncte

Sidy

13 puncte

CONTACT

Contact

Bucataras.ro
[email protected]

 
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase
De zeci de ani, Carte d’Or transformă înghețata într-un ritual de răsfăț premium, inspirat din eleganța deserturilor franțuzești și din plăcerea micilor momente...
Vezi toate rețetele Carte d’Or
Clătite cu înghețată și topping crocant - Irezistibil de gustoase